نوار نقاله

نوار نقاله

در صنایع مختلف برای حمل مصالح و جابجایی آن مانند صنعت خردایش از دستگاهی به نام نوار نقاله استفاده میشود که قابلیت جابجایی مصالح با راندمان مشخص را دارد.استفاده از نوارنقاله موجب تسهیل در روند جابجایی و انتقال مواداولیه و فرآورده‌های نهایی کارخانجات وصنایع مختلف میشود. از مزایای استفاده ازنوار نقاله‌های میتوان به افزایش بازده کاری و کاهش هزینه‌ها اشاره کرد.نوار نقاله‌ها انواع مختلفی دارد مثل :نوارنقاله پیچشی ، نوار نقاله غلطکی، نوار نقاله صخحه دار و نوارنقاله پیاله ای …

مهم‌ترین اجزا مورد استفاده قرار گرفته درنوارنقاله‌ها عبارتند از : رولیک ، درام، الکتروگیربکس ، شاسی فلزی، لاستیک، غلطک، الکتروموتور، دنده، زنجیر، پولی و…می باشد.

که نیروی محرکه آن توسط الکتروگیربکس تامین میشود. همچنین استفاده از رولیک موجب به گردش درآمدن آن میشود.که رولیک‌ها خود انواع مختلفی دارند مانند:رولیک رفت، رولیک برگشت، رولیک ضربه گیر

استفاده از درام قطعه ای است استوانه ای شکل که وجودآن الزامی است و مانند غلطک مدام در حال چرخش است، از این قطعه در ساخت نوارنقاله به تعداد۲ عدد ، در ابتدا وانتهای دستگاه استفاده میشود.

نوار نقاله‌ها که کار حمل و انتقال مواد را انجام میدهد ، با نام‌های تسمه نقاله و کانوایر نیز شناخته میشود.

کانوایر

کانوایر یا نوار نقاله برای جابجایی محصولات تولیدی و یا بسته بندی استفاده میشود. همچنین از آنها در انتقال مواد سنگین نیز استفاده میگردد.
کانوایر یک جریان حمل مداوم را ایجاد میکند و انبار موقت قطعات را حل میکند سپس آن را به مکان مورد نظر میرساند.
این دستگاه در صنایع مختلفی کاربرد دارد.
مانند نوار نقاله بارگیری که در باربری‌های اتوماتیک استفاده میشود.
بارگیری ماشین‌های سنگین که در محلی دور تراز مکان بارگیری هستند.
فروشگاه‌ها برای انتقال اقلام خریداری شده ازاین دستگاه استفاده میکنند. انتقال مواد در کارخانجات ریخته گری توزیع شن و ماسه و همچنین حمل ونقل ذغال سنگ ،سنگ معدن و سایرمواد معدنی در کارخانجات و نیروگاه ها حتی پله برقی نوعی از این دستگاه میباشد.
همچنین در خطوط تولید ومونتاژ کارخانه ها، صنایع مرتبط با کشاورزی ،داریی، بهداشتی، غذایی و ….مورد استفاده قرار میگیرند.
این دستگاه باتوجه به کاربرد و یا جنسی که مشتری سفارش داده ساخته میشود.

انواع کانوایر یا نوار نقاله

نحوه کار نوار نقاله

این دستگاه بااستفاده از دو یا چند قرقره که به آنها درامز یا طبلک نیز گفته میشود،که به شکل پیوسته روی یک حلقه بسته دور میزند کار میکند.
این کار توسط تعداد زیادی از قلاب ها،چرخ دهنده‌ها و سطل‌ها و کمربند‌های لاستیکی پهن انجام میشود. سپس کمربند توسط غلتک هایی در امتداد مسیر هدایت میشود.

ویژگی‌ها و مزایای استفاده از نوار نقاله:

بدون صدا
طول زیاد مسیر
مصرف انرژی پایین
عمر مفید طولانی
سازگاری برای تعداد زیادی از کالاها
امکان جابجایی مواد درتمامی جهت ها

قیمت نوار نقاله

قیمت نوار نقاله بستگی به نوع متریال آن و ابعاد ان دارد. نوار نقاله‌های ساخت شرکت آکس ماشین از شاسی‌های پروفیل ، ناودانی ، تیرآهن و لوله هستند.

خرید نوار نقاله

جهت خرید نوار نقاله با ما در تماس باشید.

    مشاوره تلفنی