سنگ شکن هیدروکن

سنگ شکن هیدروکن شامل یک مخروط جامد است که روی یک شافت چرخان قرار گرفته و درون یک بدنه توخالی قرار دارد که دارای دو طرف شیب دار مخروطی یا عمودی است. سنگ شکن‌های ژیراتوری توسط چارلز براون در سال ۱۸۷۷ اختراع شد و توسط گیتس در حدود سال ۱۸۸۱ ساخته شد و به عنوان سنگ شکن گیتس شناخته می‌شد. فرم کوچکتر به عنوان یک سنگ شکن مخروطی توصیف می‌شود. سنگ شکن‌های بزرگتر به طور معمول به عنوان سنگ شکن اولیه شناخته می‌شوند زیرا برای دریافت مستقیم سنگ معدن (ROM) از معادن طراحی شده اند. معمولاً عملیات متالوژی به کاهش اندازه بیشتری نیاز دارد. از این رو ، محصولات از سنگ شکن‌های اولیه به سنگ شکن‌های ثانویه یا مخروطی منتقل می‌شوند که در آنجا کاهش بیشتر اندازه رخ می‌دهد. در اینجا ، حداکثر نسبت کاهش حدود ۸: ۱ است. در بعضی موارد ، نصب دستگاه سنگ شکن سوم در مواردی که حداکثر کاهش در حدود ۱۰: ۱ باشد ، مورد نیاز است. سنگ شکن‌های ثانویه نیز بر اساس اصل خرد کردن ژیراتور طراحی شده اند ، اما جزئیات ساخت آن متفاوت است. مکانیسم کاهش اندازه در سنگ شکن‌های آرواره ای مشابه با سنگ شکن‌های فکی در درجه اول با عمل فشاری دو قطعه فولاد در برابر سنگ است. با کاهش فاصله بین دو صفحه ، مداوم اندازه کاهش می‌یابد. سنگ شکن‌های چرخشی انواع مختلف ذرات خوراک را تحمل می‌کنند ، از جمله سنگ‌های دال ، که به دلیل شکل دهانه خوراک ، در سنگ شکن‌های فکی به راحتی پذیرفته نمی‌شوند.

دستگاه هیدروکن سنگ شکن

دستگاه هیدروکن سنگ شکن می‌تواند درست مانند سنگ شکن فکی ، اندازه‌های تخته سنگ نزدیک به ۱.۵ متر (برای بزرگترین تجهیزات) را بپذیرد.
این سنگ شکن می‌تواند محصولاتی را با سختی Mohs که لزوماً کمتر از ۵ نیست ، اداره کند.
همانطور که در مورد سنگ شکن‌های فکی اتفاق می‌افتد ، هیچ گونه لغزش متقابل بر روی سطوح سنگ زنی وجود ندارد ، بلکه به سادگی می‌توان مهره را روی مقعر غلت داد. سپس آن سنگ یکنواخت است.
با این حال ، سنگ شکن ژیراتور در صورت تغذیه با محصول چسبناک یا مرطوب ، به گیر کردن حساس است. این ناراحتی با سنگ شکن فکی تک اثر کمتر احساس می‌شود زیرا کشیدن متقابل سطوح آسیاب باعث آزاد شدن محصولی می‌شود که به سطوح بچسبد.
سایش در قسمت تحتانی حداکثر است ، زیرا در این مکان نیروهای فشرده سازی روی تمام سطوح آسیاب اعمال می‌شود.
مشخصات سطوح فعال را می‌توان به عنوان تابعی از محصول منحنی و مورد مطالعه قرار داد، به گونه ای که امکان انجام کار در حجم ثابت و در نتیجه یک نسبت کاهش بالاتراست که می‌تواند به ۲۰ برسد ، برعکس ، در یک نسبت کاهش داده شده ، ساده سازی موثر می‌تواند ظرفیت را ۳۰٪ افزایش دهد.
نسبت کاهش معمولی بین ۶ تا ۸ خواهد بود و مشابه تجهیزات فکی است.
استفاده از نیروی خرد کردن با غلتاندن مهره باعث شکسته شدن ورقه‌ها می‌شود و محصولی به دست می‌آید که “مکعب” بیشتری از سنگ شکن فکی دارد.
بزرگترین تجهیزات در مقیاس بزرگ می‌توانند جریانی را به بزرگی ۴۰۰۰ تن در هکتار ۱ اداره کند.
با میزان تولید و گردشی که برابر هستند ، توان مصرف شده توسط دستگاه سنگ شکن ژیراتوری مشابه دستگاه خرد کن فکی است.

سنگ شکن

سنگ شکن‌ها به عنوان مرحله اولیه برای تولید محصول ذرات ریزتر از اندازه ۵۰ تا ۱۰۰ میلی متر به طور گسترده استفاده می‌شوند. آنها بر اساس فشرده سازی ، خردکننده‌های فکی ، ژیراتور و مخروطی ، آسیاب برش بر اساس برش و سنگ شکن چکشی طبقه بندی می‌شوند.
سنگ شکن هیدروکن شامل یک مخروط جامد است که روی یک شافت چرخان قرار گرفته و درون یک بدنه توخالی قرار گرفته است که دارای دو طرف شیب دار مخروطی یا عمودی است. هنگامی که سطوح خرد کننده به یکدیگر نزدیک می‌شوند و محصولات خرد شده از دهانه تخلیه می‌ریزند ، مواد خرد می‌شوند.

    مشاوره تلفنی